İPKB

‘İPKB olarak başta depremle ilgili olmak üzere toplumsal fayda üreten yenilikçi projeler geliştiriyor, bu projeleri uluslararası standartlara uygun ve etkin bir şekilde İstanbul'da hayata geçiriyoruz.’

DİREKTÖRÜN MESAJI

DİREKTÖRÜN MESAJI

Geleceğimizi Güçlendiriyoruz

İstanbul Valiliği İstanbul Proje Koordinasyon Birimi’nin direktörü olarak bu mesajı sizlerle paylaşmak benim için bir övünç kaynağı. İPKB olarak yürüttüğümüz İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) ülkemizde uygulanan ilk risk azaltma projesidir.  İSMEP, bugün afet oluşmadan önlem alma yaklaşımının sadece ülkemizde değil, dünya üzerinde de en başarılı örneklerinden biri. Projemiz, acil durum hazırlık kapasitesinin artırılması, öncelikli kamu binaları için sismik riskin azaltılması ve imar ve yapı mevzuatının uygulanması olarak üç temel birleşenden oluşuyor.

Devamını okumak için tıklayın
ORGANİZASYON ŞEMASI

İLETİŞİM

M.Kemalettin Mah. Tiyatro Cad. No:8 34126 Beyazıt İSTANBUL

+90 (212) 518 55 00

+90 (212) 518 55 05

info@ipkb.gov.tr

İSMEP

İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP), 2006 yılında İstanbul Valiliği bünyesinde kurulan İstanbul Proje Koordinasyon Birimi tarafından yürütülen İstanbul’da deprem öncesi, deprem anı ve deprem sonrasına yönelik çalışmaların yapıldığı Türkiye’nin ilk risk azaltma projesidir.

İSMEP Projesi, Dünya Bankası ile yapılan 310 Milyon Avro’luk kredi anlaşması ile başlamıştır. Bugün ise projenin bütçesi Avrupa Yatırım Bankası, Avrupa Konseyi Kalkınma Bankası ve İslam Kalkınma Bankası’nın da katılımıyla,78 Milyar Avro’ya ulaşmıştır.


Devamını okumak için tıklayın

PAYDAŞLAR