Dünya Bankası Güney Asya Bölgesi Dış İlişkiler ve İletişim Koordinatörleri İSMEP Projesini Yerinde İncelemek Üzere Saha Ziyaretinde Bulundu

Dünya Bankası’nın Afganistan, Hindistan, Pakistan, Bangladeş, Nepal, Butan, Sri Lanka ve Maldivleri içine alan Güney Asya Bölgesi’nde görev yapan İletişim ve Dış İlişkiler Koordinatörleri ile bankanın merkezi Washington DC’den katılan çalışanları, İSMEP Projesini yerinde incelemek üzere 10 Haziran 2019 tarihinde saha ziyareti gerçekleştirdi.

Ziyaretin ilk kısmında Dünya Bankası heyetini İstanbul AFAD Hasdal Komuta Kontrol ve Koordinasyon Merkezinde ağırlayan İPKB Direktörü Kazım Gökhan Elgin, İSMEP Projesi ile ilgili bir sunum yaptı ve gelen soruları cevapladı. Ardından Hasdal Komuta Kontrol ve Koordinasyon Merkezi’ni gezen heyet burada AFAD yetkililerinden bilgi aldılar.

Gezinin ikinci kısmında üç gruba ayrılan heyet İSMEP’i yerinde incelemek üzere saha ziyaretlerine çıktılar. Birinci grup Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile AFAD Afet Eğitim Merkezinde, ikinci grup Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, üçüncü grup da İstanbul Arkeoloji Müzesi ile Aya İrini Müzelerinde incelemelerde bulundu.

Dünya Bankası heyetine İPKB ve İstanbul AFAD uzmanlarının yanı sıra müşavir ve yüklenici firmaların yetkilileri de eşlik ettiler.