GÖZTEPE ŞEHİR HASTANESİ YENİ BİNASINDA YAKINDA HİZMETE BAŞLIYOR

İstanbul Valiliği İstanbul Proje Koordinasyon Birimi tarafından yeniden yapılan T.C. Sağlık Bakanlığı Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi, yeni adı ile Göztepe Şehir Hastanesi yakında hasta kabulüne başlıyor.

İstanbul’un en çok hasta kabul eden hastaneleri arasında olan Göztepe Şehir Hastanesi, İstanbul Valiliği İstanbul Proje Koordinasyon Birimi’nin yürüttüğü  İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) kapsamında yeniden yapıldı. Toplamda 2 fazda bitirilecek olan hastanenin tamamlanan birinci fazında 385 sismik izolatör kullanıldı. 250.000 metrekare kapalı alanda 1188 nitelikli yatak kapasitesine sahip, enerji ve çevre dostu tasarım kriterleri ile projelendirilen hastane, olası bir deprem veya afet anında kesintisiz hizmet vermek için tasarlandı. Önümüzdeki günlerde hasta kabulüne başlayacak olan hastanenin ikinci fazı için çalışmalara başlanarak en kısa sürede İstanbul halkının hizmetine sunulması hedeflenmektedir.

ÇEVRE DOSTU YEŞİL BİNA

Enerji ve çevre dostu tasarımı ile dikkat çeken Göztepe Şehir Hastanesi, Uluslararası Leed Gold Sertifikası almaya aday olup yeşil bina konseptine uygun olarak tasarlanmıştır.