İNTES-İnşaat Tahkim Merkezi İnşaat Konferansı Gerçekleşti

Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) ve İstanbul Tahkim Merkezinin düzenlediği İnşaat Konferansı 19 Ekim 2016’da İstanbulda gerçekleşti.

Üç ana başlık altında altında gerçekleşen konferansta ek ücret talepleri, ek süre talepleri, talep ve uyuşmazlıkların çözümü konuları konuşuldu. Alanında uzman ve yetkin kişiler ile sektörden bir çok kişinin katılım sağladığı konferansa yapılan sunumların ardından karşılıklı soru-cevaplarla ilerlendi.

Konferansta, sözleşme tarafları arasındaki ihtilafların tahkim ve arabuluculuk gibi alternatif çözüm yöntemleri ile de sonuçlanabileceği teması işlenmiştir.

İSTAC ne yapıyor?

1 Ocak 2015’te kurulan ve İstanbulu bir tahkim merkezi yapmayı amaçlayan İstanbul Tahkim Merkezi (İSTAC), Türkiye ve dünyadaki bir çok ticari firmanın uyuşmazlıklarının çözümü için tahkim ve arabuluculuk hizmeti veren, bağımsız, tarafsız ve özerk bir kurum olarak hizmet veriyor. Uyuşmazlıkların uzman kişilerce en etkin şekilde, tarafsız ve gizlilik içerisinde çözümlenmesi amacıyla milletlerarası standartlarda hizmet sunan İstanbul Tahkim Merkezi Kuralları uyarınca uyuşmazlıklar, çok daha etkin ve kısa sürede sonuçlandırılabiliyor.