İslam Kalkınma Bankası Bölge Direktörü Salah Jelassi Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi İnşaatını Ziyaret Etti

İslam Kalkınma Bankası Bölge Direktörü Salah Jelassi,  26 Nisan 2019 tarihinde İPKB tarafından yürütülen İSMEP kapsamında yapımı devam eden Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi inşaatını ziyaret etti. Salah Jelassi’ye ziyareti esnasında İPKB direktörü Kazım Gökhan Elgin ve uzmanlarımızın yanı sıra müşavir ve yüklenici firmaların yetkilileri eşlik etti.

İKB Bölge Direktörü Salah Jelassi, sismik izolatör teknolojisi ile deprem anında ve sonrasında kesintisiz hizmet verebilecek yeni hastane binasının örnek hasta odaları, poliklinik katı ve teshin merkezini gezerek incelemelerde bulundu. Hastanenin yenilikçi teknolojileri ve inşaat süreci ile ilgili hazırlanan sunumu izleyen Salah Jelassi, gezi boyunca İPKB direktörü Kazım Gökhan Elgin ve yetkililerden de bilgi aldı.

 

Tamamı hizmete sokulduğunda toplam 250 bin metrekare kapalı alana, 28 ameliyathaneye ve 1099 nitelikli yatak kapasitesine sahip olacak Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi 2 faz halinde inşa ediliyor. I.fazın ardından hastane yeni binaya taşınarak hizmete devam ederken eski bina da  yıkılarak yerine II. faz inşaatına başlanacak.

 

Salah Jelassi gerçekleştirilen çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getirerek ziyaretlerini tamamladı.