İstanbul Valisi Ali Yerlikaya Yakında 1. Fazı Tamamlanacak Olan Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi İnşaatını Ziyaret etti.

İstanbul Valisi Sayın Ali Yerlikaya ve beraberindeki heyet, İSMEP kapsamında İPKB tarafından yürütülen sağlık yatırımlarından biri olan Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi inşaatını ziyaret etti. Vali Yerlikaya ile birlikte inşaatta incelemelerde bulunan İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu ve Vali Yardımcısı Akgün Corav’a İPKB direktörü Kazım Gökhan Elgin ve uzmanlarımız ile birlikte müşavir ve yüklenici firma yetkilileri eşlik etti.

Vali Yerlikaya, sismik izolatör teknolojisi ile deprem anında ve sonrasında kesintisiz hizmet vermesi planlanan yeni hastane binasının örnek hasta odaları, poliklinik katı ve idari binasını gezerek incelemelerde bulundu. Gezi boyunca İPKB direktörü Kazım Gökhan Elgin’den bilgiler alan Vali Yerlikaya daha sonra hastanenin yenilikçi teknolojileri ve inşaat süreci ile ilgili yüklenici firma tarafından hazırlanan sunumu izledi.

Modern mimari tasarımı ve teknik özelliklerinin yanı sıra, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi sahip olduğu trijenarasyon sistemi ile hem kendi elektriğini üretebilecek hem de kendi ısıtma ve soğutmasını sağlayabilecek altyapıya sahiptir. Yakın zamanda 1. Fazı tamamlanması hedeflenen Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi karbon salınımı konusunda çevreci ve akıllı bina olarak dizayn edilmiş olup bu donanımları ile birlikte yeşil hastane olarak LEED Gold sertifikası alacak öncü kamu hastanelerinden birisi olacaktır.

3 Faz olarak planlanan hastane inşaatının tamamı hizmete sokulduğunda toplam 250 bin metrekare kapalı alana, 28 adet ameliyathaneye ve 1099 adet nitelikli yatak kapasitesine sahip olacaktır. 1.Fazın tamamlanmasının ardından mevcut hastane yeni inşa edilen binaya taşınarak yeni hastane binasında hizmet vermeye devam edercek eski bina da yıkılarak yerine 2. Faz inşaatı başlanacaktır.

Vali Yerlikaya gerçekleştirilen çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getirerek ziyaretlerini tamamladı.