KARTAL DR. LÜTFİ KIRDAR ŞEHİR HASTANESİ RESMİ OLARAK AÇILDI

İstanbul Valiliği İstanbul Proje Koordinasyon Birimi tarafından yürütülen İSMEP Projesi kapsamında yeniden yapılan Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleri ile resmi olarak açıldı.

İstanbul Valiliği İstanbul Proje Koordinasyon Birimi tarafından yürütülen İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) kapsamında yeniden yapılan Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleri ile resmi olarak açıldı. 303 bin metrekare kare kapalı alana sahip 5 bloktan oluşan hastane, 193 poliklinik ve 1.105 yatak kapasitesine sahip olmasının yanında, sunduğu otopark, yeşil alan ve diğer hizmetleriyle hasta ve yakınlarına tüm kolaylığı sağlıyor.
Tamamen depreme dayanıklı bir şekilde tasarlanan hastane, toplamda kullanılan 855 sismik izolatör ile olası bir deprem veya afet anında kesintisiz hizmet vermeye devam edecek.

İKİ SERTİFİKALI İLK KAMU HASTANESİ
Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi, tasarımından yapım sürecine kadar kullanılan malzemeler ve standartlar sayesinde LEED Gold sertifikası ve Dünya Bankası IFC tarafından EDGE sertifikası almaya hak kazanan dünyanın ilk kamu hastanesi olmuştur.