SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA İSMEP HASTANELERİNİ ZİYARET ETTİ

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, İstanbul Valiliği İstanbul Proje Koordinasyon Birimi tarafından, İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) kapsamında yeniden yapılan Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir  Hastanesi ve Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesini ziyaret edip, incelemelerde bulundu.

İstanbul Valiliği, İstanbul Proje Koordinasyon Birimi tarafından, İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) kapsamında;sismik izolatör teknolojisi ve yeşil bina konseptinde yeniden yapılan, Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu ve Göztepe Eğitim Araştıma Hastanelerine Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ziyaretlerde bulundu. Ziyaretleri  esnasında, kendisine eşlik eden İPKB Direktörü Kazım Gökhan Elgin’den proje hakkında ve hastanelerde kullanılan teknolojilerle ilgili bilgiler aldı. Bakan Koca, hastanelerin genel durumu ve ikinci etap çalışmaları hakkında da değerlendirmelerde bulundu.

Yenilikçi ve çevreci bina olmalarıyla ve bunun yanında, içerisinde kullanılan teknolojilerle ve özgün tasarımlarıyla ön plana çıkan hastanelerin  2 fazda yapılması planlandı.

Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesinin 1. Fazı 20 Mart 2020 tarihinde hizmete girdi. 2. Faz çalışmalarının ise yakın bir tarihte başlaması hedeflenmektedir.