“Tarihi Yapılar için Deprem Risklerinin Yönetimi Kılavuzu” Hazırlık Çalışmaları Projesi’nin 17. İlerleme Toplantısı Gerçekleştirildi

İstanbul Valiliği İstanbul Proje Koordinasyon Birimi ve Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün ortak girişimi ile Haziran 2016’da başlatılan ‘Tarihi Yapılar için Deprem Risklerinin Yönetimi Kılavuzu’ çalışmalarının 17. ilerleme toplantısı 17 Şubat 2017 tarihinde İPKB’de gerçekleşti.

Düzenlenen toplantıya kültürel mirasımızın korunması için yoğun performans gösteren paydaş kamu kurumları temsilcilerinin yanı sıra; Prof. Dr. Zeynep Ahunbay, Prof. Dr. Gülay Altay, Prof. Dr. Görün Arun, Prof. Dr. Fevziye Aköz, Prof. Dr. Zekai Celep, Prof. Dr. Altuğ Erberik, Prof. Dr. Alper İlki ve Doç. Dr. Zeynep Gül Ünal’dan oluşan uzman ekip de katılım gösterdi. 

“Yapısal Modelleme ve Değerlendirme” bölümlerinin ele alındığı toplantıya 3 Mart 2017’de gerçekleşecek bir sonraki ilerleme toplantısına kadar ara verildi. 9 Mart 2017’de gerçekleşecek son ilerleme toplantısının ardından 30 Mart 2017’de 3. çalıştayın da yapılarak kılavuzun Mayıs 2017’ye kadar tamamlanması ve düzenlenecek sempozyumun ardından uygulamacıların kullanımına sunulması planlanıyor.