Vali Şahin Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi İnşaatında İnceleme Yaptı

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin inşaatında incelemelerde bulundu.

Vali Şahin’e inceleme sırasında; Şişli Kaymakamı Salih Işık, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Hakan Güven, İstanbul Valiliği İstanbul Proje Koordinasyon Birimi (İPKB) Genel Koordinatörü Kazım Gökhan Elgin ve proje görevlileri eşlik etti.

İlk olarak proje ofisinde Hastanene ile ilgili bilgi alan Vali Şahin projenin detaylarını inceledi. İstanbul Proje Koordinasyon Birimi yetkililerinin yanı sıra, proje inşaatını yürüten firmaların şantiye müdürleri ve hastanenin başhekimiyle projeyi değerlendirdi. Çağdaş bir binaya ve nitelikli yatak sayısına kavuşmanın hastane çalışanlarından hastalara ve hasta yakınlarına kadar herkesi mutlu edeceğini, ferah ortamların hastaların moral ve motivasyonu açısından yararlı olduğunu belirten Vali Şahin, projenin bazı özellikleri hakkında da görüşlerini belirtti.

Şantiye mühendisleri, temellerde kullanılan depreme uygun sismik izolatörlerin bina güvenliği açısından önemini belirtti ve deprem-rüzgâr güvenliği hesaplarının çok hassas ölçümleri olduğunu ifade etti.

Hastane Başhekimi ise özellikle hastaneye kolay ulaşımla ilgili raylı sistemin bir ayağının da hastaneye uzanmasının kolaylık sağlayacağı ve bölgedeki trafiğe çok yardımcı olacağını ifade etti.

Vali Şahin, proje ofisindeki bilgilendirme sonrasında hastane inşaat alanında incelemelerde bulundu ve çalışmaların gidişatını yerinde inceledi.

Proje kapsamında ilk bölümü 2017 yılında hizmete girecek olan hastanenin bütün bölümleri 2019 yılında tamamlanarak faaliyete geçecek. 250 bin metrekare kapalı alan Mevcut Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yekün kapalı alanı 55 bin metrekare iken yeni yapılacak hastanenin yekün kapalı alanı 250 bin metrekare olarak planlanıyor. Acil durumlarda ihtiyaca yanıt verebilmek amacıyla mevcutta bin 300 metrekare olan acil servis alanı 10 bin metrekareye çıkarılacak. Toplam ameliyathane sayısı ise hastanede 17 iken yeni hastanede 28 olacak.